Google'dan Aradıklarını Söyleyenlere Dikkat!

Gündemdeki son dakika haberlerinin paylaşıldığı bölüm.
Cevapla
Türk Yıldız
Orgeneral
Orgeneral
Mesajlar: 2
Kayıt: 06 May 2022, 01:16
Been thanked: 2 time

Google'dan Aradıklarını Söyleyenlere Dikkat!

Mesaj gönderen Türk Yıldız »

DOLANDIRICILARIN YENİ TUZAĞI!
ALO,GOOGLEDEN ARIYORUZ..!

Son günlerde artan Google tuzağı birçok kişiyi mağdur etti. Dolandırıcıların genellikle e-ticaret ile uğraşanları hedef aldığı yöntem yok arttık dedirtir cinsten.

Malumunuz Google’ın ücretsiz verdiği, firma ve şirketleri haritalarda görünmesine yönelik hizmet birçok işletmeci tarafından kullanılıyor. Bu hizmeti kullanmayan neredeyse yok denecek kadar azdır. Dolandırıcılar tarayıcıdan iletişim numaralarını elde ettikleri işletmeleri hedefine aldı.


1424826.jpg
1424826.jpg (13.81 KiB) 685 kere görüntülendi


Telefondan 0850'li numaralardan arayarak "Google'dan arıyoruz firma bilgileriniz silinecek" , "Google'dan arıyoruz harita kaydınızda sıralamanızı yükselteceğiz bunun için şu kadar ödeme yapmanız gerekiyor" , "Google'da kayıt süreniz doldu, eğer yenileme yapmazsanız tüm bilgileriniz haritadan silinecek!" gibi söylemler ile dolandırıcılar birçok kişiyi mağdur ediyor. Mağdur olan işletmeciler soluğu savcılıkta alıyor. Google adına çalıştıkları beyanıyla telefon ederek kişisel bilgi ve para isteyenlere dikkat edilmeli.
Her geçen gün yeni bir dolandıcırılık yöntemi ile karşılaşır olduk. Teknolojinin hayatımızın her noktasında olduğu sürece de karşılaşmaya devam edeceğiz. Bu tür şüpheli durumlarda yetkili firma ve kolluk kuvvetleri ile irtibata geçmekte fayda var.

Cevapla